Krea(k)cja
Podczas wyjazdowych wycieczek tematycznych uczestnicy wcielą się w bohaterów wybranej konwencji. Inspiracje do układania programów czerpiemy z lektur szkolnych, historii Polski i ulubionych postaci popkultury. W ten sposób rozwijamy w dzieciach umiejętności społeczne, stymulujemy ich wyobraźnię, rozwijamy inteligencję emocjonalną i uczymy poprzez zabawę.

Wiek uczestników

6 - 15 lat

Liczebność grup

Min. 20 osób

Czas trwania

2 - 5 dni
Przykładowe wycieczki

Akademia Pana Kleksa

Włosy o wszystkich kolorach tęczy, niezliczona ilość kieszeni. Trochę dziwaczny i intrygujący ten jegomość. Ponoć do jego akademii mają dostęp tylko osoby z imieniem na A. Jednak u nas każdy uczestnik będzie mógł odkryć fantazyjną krainę Pana Kleksa i wymyślić nowe imię. Wraz z Ambrożym uczniowie sprawdzą, jakie skarby może otworzyć złoty kluczyk, poznają hity muzyczne z samego serca Wysp Bergamutów, a na dodatek wyślą … oko na księżyc. Intrygująco i fantastycznie? Witajcie w naszej bajce!

Dzieci z Bullerbyn

Kilkudniowa przygoda w beztroskim Bullerbyn, z dala od zgiełku, smartfonów i tabletów. Tu liczy się wyobraźnia i czerpanie radości z małych rzeczy. Dzieci będą m.in. szukać skarbu na wyspie, otworzą wiśniową spółdzielnię, a na koniec stworzą makietę Bullerbyn.

Zamki, rycerze i księżniczki – Kotlina Jeleniogórska

Niczym w klasycznej baśni spotkacie tu złotowłose (i nie tylko) księżniczki, oczekujące w zamkniętych wieżach zamku na swoich bohaterów i pędzących ku nim rycerzy na białych rumakach. Do tego magiczne rytuały, turniej rycerski i bal na prawdziwym zamku. Za mało? Dodajmy więc do tego jeszcze grę terenową, podczas której uczniowie dokonają oblężenia zamku, projektowanie własnych
dodatków do stroju oraz naukę wzniecania ognia.
P.S. To jeszcze nie wszystko!

Aktywna integracja

Umiejętność pracy w grupie to jedna z najbardziej przydatnych kompetencji w życiu każdego człowieka. Dlatego dbamy o tworzenie unikatowych więzi m.in. poprzez wspólne wykonywanie zadań, ćwiczenie równowagi, łucznictwa i trening zmysłu kreowania przestrzennych konstrukcji. Podejmowane wyzwania staną się solidną podstawą do budowania wspaniałych relacji.

Wyrocznia delficka

Kto z nas nie chciałby stać się świadkiem zapoczątkowania Wielkich Igrzysk Olimpijskich, wcielić się w rolę jednego z antycznych bogów czy zdobyć Górę Olimp? Uczestnicy wycieczki mogą poznać tajemnice skrywane przez herosów i przekonać się, jak trudno zostać zwycięzcą wyścigu rydwanów.

Wizyta u Faraona

Próbowaliście kiedyś rozszyfrować egipskie hieroglify? Jeśli nie, to teraz będziecie mieli ku temu najlepszą okazję. Spróbujemy też wcielić się w rolę budowniczych – wzniesienie piramidy to wcale nie taka prosta sprawa, ale jeśli dobrze się spiszecie, to Kleopatra spojrzy na Was łaskawym okiem. Starajcie się jak najlepiej poznać świat boga Ra i Ozyrysa, a może nie dopadnie Was klątwa Tutanchamona!

Skok do średniowiecza

Dawno, dawno temu, na terenie Dolnego Śląska żyło wielu królów, księżniczek oraz rycerzy. Teraz każdy może wcielić się w ich rolę i razem z nami zwiedzić okazałe zamki, wziąć udział w treningu musztry i przygotowaniach do oblężenia fortyfikacji. Zostaniemy też zaproszeni na wystawny bal, a na zakończenie czekają nas prawdziwe uroczystości – pasowanie na rycerza i ślubowanie damie serca.

Projekt Riese

To niezwykłe wyzwanie, którego celem jest rozszyfrowanie zagadek hitlerowskiego projektu Riese. Zdobywanie podziemnych korytarzy, konieczność budowy schronienia pozwolą dzieciom lepiej zrozumieć historię i poznać jej zakamarki.

Wartości
  • poznawanie przez doświadczanie,
  • aktywna integracja,
  • indywidualne podejście,
  • kreAktywność: kreatywność i aktywność (umysłowa i fizyczna).
Ważne
Z nami dzieci stają się częścią wybranego świata. Przebierają się za ulubionych bohaterów, mierzą się z podobnymi zadaniami, odgrywają scenki, uczą się rozszyfrowywać pismo elfów, pojedynkują się na zagadki, budują piramidy.
Przewidujemy też dyskoteki tematyczne (np. Dionizje Wielkie, zabawa dla agentów wywiadu), zajęcia z team buildingu, pokazy filmowe, podchody i wiele innych.